Condair RS

Odporové vyvíjače

Odporové zvlhčovače Condair RS nadväzujú na osvedčený rad Defensor Mk5. Odporové zvlhčovače sa vyznačujú vysokou prevádzkovou spoľahlivosťou a možnosťou pracovať s rôznou kvalitou vody.

Patentovaný princíp samočinného odstraňovania kotolného kameňa z vykurovacích tyčí zvlhčovačov Condair RS znižuje nároky na údržbu na minimum a nevyžaduje spotrebný materiál vo forme náhradných elektród alebo vyvíjacích nádob. Špecializované prevedenie Condair RS Process umožňuje pri použití demineralizovanej vody dosiahnutie mimoriadnej presnosti až ±1% rv

Odporový ohrev vody
Odporový princíp ohrevu vody umožňuje bezproblémovú prevádzku zvlhčovača pri akejkoľvek kvalite vody, je možné použiť aj demineralizovanú vodu. Vyvarujte sa iba mäkčenej vody (pod GH 6°d).

Výrazná úspora prevádzkových nákladov

Condair RS je vybavený unikátnym patentovaným systémom Scale Management, ktorý zaisťuje automatické odstraňovanie kotolného kameňa z nerezovej vyvíjacej nádoby az vykurovacích tyčí. Vplyvom dĺžkových zmien vykurovacích tyčí pri prevádzke zvlhčovača sa usadený kotolný kameň odlupuje a vzniknutý sediment klesá dole, kde sa usadzuje v plastovom kontajneri. Vyčistenie kontajnera je otázkou niekoľkých minút. Údržba žiadneho iného zvlhčovača na trhu nie je taká ľahká! Odkalovanie zaisťuje vypúšťacie čerpadlo, vďaka ktorému je množstvo vypúšťanej vody presne riadené. Za príplatok je možné dodať príslušenstvo na chladenie vypúšťanej vody, aby jej teplota nepresiahla 60 °C.

Riadiaci systém a regulácia výkonu
Mikroprocesorová regulácia s veľkoplošným dotykovým LCD s menu v slovenčine slúži na nastavenie prevádzkových hodnôt zvlhčovača. Vyhodnocuje poruchové prevádzkové stavy a aktivuje autokorekčné funkcie vrátane ochrany proti peneniu. Plynulá regulácia parného výkonu je v rozsahu 0–100% a vstavaný PI regulátor (vr. výstupu 24 V pre napájanie čidla vlhkosti) pre autonómnu reguláciu je štandard. Condair RS navyše štandardne obsahuje relé spätného hlásenia prevádzkových stavov, kartu reálneho času, rozhranie pre RS485 Modbus a BacNet. Za príplatok je možné dodať príslušenstvo pre vzdialenú diagnostiku. Všetky prevádzkové nastavenia sú uložené v pamäťovej karte SIM. Zoznam prevádzkových a poruchových stavov je možné uložiť cez rozhranie USB do PC. Stabilný a presne regulovateľný výkon je zaistený triakovou reguláciou výkonu a hladinovou jednotkou,ktorá monitoruje výšku hladiny vo vyvíjacej nádobe a udržuje ju na konštantnej výške pri prevádzke.

Condair RS je určený pre bežné klimatizačné systémy bez zvýšených nárokov na presnosť regulácie vlhkosti. Presnosť regulácie je ±5 % pri použití bežnej vody a ±2 % pri použití demineralizovanej vody. Výhodou je veľmi jednoduchá a lacná údržba zvlhčovača vďaka Scale Managementu bez spotrebného materiálu.

Condair RS-P (Process) je určený pre klimatizačné systémy s vysokými požiadavkami na presnosť regulácie (laboratóriá, procesné aplikácie). Zvlhčovač má veľmi presnú triakovú reguláciu výkonu a zdvojený prívod vody do nádoby z dôvodu presnejšej regulácie výšky hladiny. Pri odkalovaní jednotky nedochádza prakticky k poklesu výkonu. Presnosť regulácie je ±2 % pri použití bežnej vody a ±1 % pri použití demineralizovanej vody vo všetkých prevádzkových režimoch.

Príslušenstvo dodávané so zvlhčovačmi

  • relé hlásenia prevádzkových stavov RFI
  • montážna lišta pre jednoduchú inštaláciu
  • káblové priechodky a RS svorky na pripojenie napájania


Voliteľné príslušenstvo:

  • kompenzátor tlaku v potrubí od 1500 do 10000 Pa
  • kanálové / priestorové čidlo vlhkosti
  • prevádzkový / bezpečnostný hygrostat
  • čidlo tlakovej diferencie
  • sada na chladenie vypúšťanej odpadovej vody

PRODUKTY